contact    site map  
    polski   english

Warsztaty dla technologów przemysłowych

W dniu 5.12.2014 roku w Laboratorium Naukowym Tomografii Procesowej im. Prof. T. Dyakowskiego w Instytucie Informatyki Stosowanej odbyła się demonstracja nowego systemu informatycznego  dedykowanego dla potrzeb diagnostyki i sterowania procesów przepływów dwufazowych.

 

Spotkanie naukowców z Politechniki Łódzkiej z przedstawicielami różnych gałęzi przemysłu, zajmującymi się na co dzień problemami przepływów dwufazowych typu gaz-ciecz, stwarza możliwości przyszłego wdrożenia opracowanego wynalazku. Na pokazie obecni byli między innymi przedstawiciele dużych i średnich przedsiębiorstw:  ORLEN Projekt S.A., Grupa Azoty Puławy, National Instruments i Peltron.

 

Gospodarzami pokazu byli prof. dr hab. Jacek Kucharski, dr inż. Radosław Wajman, dr inż. Robert Banasiak, dr inż. Jacek Nowakowski, mgr inż. Paweł Fiderek i mgr inż. Tomasz Jaworski z Instytutu Informatyki Stosowanej. Współautorem rozwiązania jest również dr inż. Henryk Fidos, adiunkt w Katedrze Inżynierii Chemicznej na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony http://intelliflowcontrol.iis.p.lodz.pl/

return to the top


Editors:
Tomasz Jaworski

Last modification:
2015-01-16 14:57:49, Wojciech Bieniecki